A legegyzserűbb kiszűrni azokat a darabokat, amiről a gyártó eleve megmondja, hogy nem szárítható. Ezeknek a címkéjén ott a jelzés, hogy vagy az összetevőik érzékenysége vagy az anyagok megmunkálása miatt, nem szabad szárítógépben szárítani.
Nézzük melyek azok a ruhadarabok, amiket nem célszerű a szárítóba rakni:
Toll töltés – Tollkabát, paplan, párna. A toll könnyen összecsomosódik s ezzel pont a legnagyobb előnye szűnik meg, ezért inkább szánjuk rá az időt és szárítsuk meg őket a szabad levegőn. Az ilyenek mosását célszerű nyárra időzíteni.
A fürdőruha drága és kényes holni, melyeknek a legnagyobb része spandexből készül. Ez az anyag arról híres, hogy könnyen károsodik, főleg ha erőteljes hőhatás éri, amia szárítógépben nem ritka.
A melltartóknál kiemelten fontos a rugalmasság. A szárítógép magas hőmérséklete viszont már néhány alkalom után olyan mértékben károsíthatja ezt, ami visszafordíthatatlan.
Ha már fehérnemű, akkor ne feledkezzünk meg a csipkéből készült bugyikról sem, amik finom anyaguk miatt szintén könnyen tönkremehetnek.
A lenből készült ruhák szárításánál is jobb ha elfelejtjük a szárítógépet. A könnyű, vékony anyag könnyen károsodik hő hatására. Ami a hátránya az az előnye is, mert a szabad levegőn is pillanatok alatt megszáradnak.
Korábban már megírtuk, hogyan érdemes mosni a sportcipőket. Már ott is kiemeltük, hogy esetükben a szárítógép használata szigorúan tilos, ugyanis a cipőkészítéshez használt anyagok (gumi, kaucsuk, bőr, ragasztók) egyszerűen nem bírják a szárítást.
Íme egy rövid összefoglaló lista arról, hogy miket ne tegyél a szárítógépbe:
- Gyapjúból készült ruhadarabok
- Vízhatlan anyagok
- Bőrvagy műbőr
- Szőrme vagy műszőrme
- Toll
- Selyem- és szaténruhák
- Gumit, kaucsukot
- Nejlonharisnyák
Minden más mehet, hiszen nagykapacitású szárítógépeinknek köszönhetően, pillanatok alatt, száraz és puha ruhákkal távozhatsz.